Nagyon ritkán fordult elő Magyarország Parlementjében, hogy két Nógrád megyei képviselő vitázzon egymással. Most ez történt meg Berki Ákos és Balla Mihály között az önkormányzati vezetők tervezett fizetéscsökkentése, bérbefagyasztása témájában.
A fenti kérdésben elkészülő törvényjavaslat június 23-i vitája kapcsán kétperces időkeretben kért szót az országgyűlésben Berki Ákos, a TISZA Párt Nyugat-Nógrádban élő listás képviselője, aki egyben a Tisztelt Ház legfiatalabb tagja. Már elöljáróban nekiszegezte a kérdést Balla Mihálynak, hogy bele tud-e nézni a Nógrád megyei emberek szemébe, el tudja-e mondani nekik, hogy a Fidesz-KDNP frakciójában miért kardoskodnak, miért küzdenek azért, hogy a megyei közgyűlés elnökségének fizetését tovább emeljék. Hozzátette, eltekintve attól, hogy ezek a személyiségek milyen pártszínekben indultak a tisztségükért, meg tudja-e Balla Mihály magyarázni a nógrádiaknak, hogy a megyei önkormányzati vezetők, mint Barna János, vagy Becsó Károly végeztek-e olyan munkát, amiért mindezt az amúgy is több millió forintos juttatásukat megnöveljék. Berki Ákos kifejtette, a három „B”, azaz a Balla-Barna-Becsó (Zsolt) trió rendkívüli haszonélvezője volt az államnak, és Balla huszonnyolc éve képviselő a parlamentben, de ritkán hallották őt olyan hevesen küzdeni a frakcióban, mint most, az önkormányzati vezetők bérezéséért. Végezetül arra kérte honatya-társát, most igazán itt az ideje, hogy a nógrádi emberek oldalára álljon.
Balla Mihály
viszontválaszában kissé eltérve a tárgytól, inkább a települési polgármesterek
helyzetére tért ki. Megemlítette, a városok és községek irányítói sokrétű
feladatkört látnak el, intézményeket, bölcsődéket, óvodákat, szociális
ellátórendszert működtetnek, és nagyon sokat tesznek azért, hogy a települések
lakosságától megkapják a támogatást, meghálálják a bizalmat, amiért
megválasztották őket. Ugyanez vonatkozik a megyei közgyűlés elnökségére és
képviselőire is. Balla kijelentette, és ha ez négy-öt évente megtörténik az
önkormányzati világban, a polgárok részéről komoly elismerést jelent számukra.
Ha most a kormányzat csökkenti, vagy befékezi a bérüket, nem jó üzenet a TISZA
Párttól az önkormányzatok, a polgármesterek felé, amennyiben őket időről-időről
megválasztották, akkor a támogatást minden szinten, parlamenti oldalról is meg
kell adni nekik, bármilyen kormány van hatalmon.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése