2026. június 24., szerda

Parlamentben csörtézett egymással Berki Ákos és Balla Mihály

Nagyon ritkán fordult elő Magyarország Parlementjében, hogy két Nógrád megyei képviselő vitázzon egymással. Most ez történt meg Berki Ákos és Balla Mihály között az önkormányzati vezetők tervezett fizetéscsökkentése, bérbefagyasztása témájában.

A fenti kérdésben elkészülő törvényjavaslat június 23-i vitája kapcsán kétperces időkeretben kért szót az országgyűlésben Berki Ákos, a TISZA Párt Nyugat-Nógrádban élő listás képviselője, aki egyben a Tisztelt Ház legfiatalabb tagja. Már elöljáróban nekiszegezte a kérdést Balla Mihálynak, hogy bele tud-e nézni a Nógrád megyei emberek szemébe, el tudja-e mondani nekik, hogy a Fidesz-KDNP frakciójában miért kardoskodnak, miért küzdenek azért, hogy a megyei közgyűlés elnökségének fizetését tovább emeljék. Hozzátette, eltekintve attól, hogy ezek a személyiségek milyen pártszínekben indultak a tisztségükért, meg tudja-e Balla Mihály magyarázni a nógrádiaknak, hogy a megyei önkormányzati vezetők, mint Barna János, vagy Becsó Károly végeztek-e olyan munkát, amiért mindezt az amúgy is több millió forintos juttatásukat megnöveljék. Berki Ákos kifejtette, a három „B”, azaz a Balla-Barna-Becsó (Zsolt) trió rendkívüli haszonélvezője volt az államnak, és Balla huszonnyolc éve képviselő a parlamentben, de ritkán hallották őt olyan hevesen küzdeni a frakcióban, mint most, az önkormányzati vezetők bérezéséért. Végezetül arra kérte honatya-társát, most igazán itt az ideje, hogy a nógrádi emberek oldalára álljon.

Berki Ákos önkormányzati témában kérte számon Balla Mihályt (fotó: internet)

Balla Mihály viszontválaszában kissé eltérve a tárgytól, inkább a települési polgármesterek helyzetére tért ki. Megemlítette, a városok és községek irányítói sokrétű feladatkört látnak el, intézményeket, bölcsődéket, óvodákat, szociális ellátórendszert működtetnek, és nagyon sokat tesznek azért, hogy a települések lakosságától megkapják a támogatást, meghálálják a bizalmat, amiért megválasztották őket. Ugyanez vonatkozik a megyei közgyűlés elnökségére és képviselőire is. Balla kijelentette, és ha ez négy-öt évente megtörténik az önkormányzati világban, a polgárok részéről komoly elismerést jelent számukra. Ha most a kormányzat csökkenti, vagy befékezi a bérüket, nem jó üzenet a TISZA Párttól az önkormányzatok, a polgármesterek felé, amennyiben őket időről-időről megválasztották, akkor a támogatást minden szinten, parlamenti oldalról is meg kell adni nekik, bármilyen kormány van hatalmon.

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése