Már csak pár óra, és felhangzanak az első akkordok Romhányban, a Laszkáry-kúria parkjának színpadján, amihez gyönyörű ódon járművek motorzaja ad majd aláfestést. Június 25-től beindul a három napos amerikai őrület, a hatalmas népszerűségnek örvendő Pick Up Drive Fesztivál.
Hiába az
elképesztő hőség, az elementáris erővel tomboló hőhullám, az igazi
megszállottakat, az elszántabbnál elszántabb rajongókat semmi sem tántoríthatja
el attól, hogy június utolsó hétvégéjén felkeressék Romhányt, és három napon
keresztül kitombolják magukból a nyár elején bennük felgyülemlett feszültséget.
A falubeliek, de
most már a visszajáró vendégek által is csak Angolkertnek, becenevén „Anginak”
hívott tágas park, benne a hűsítő alkalmakat adó árnyas fákkal hosszú évek óta
megbecsült otthona ilyenkor a veterán amerikai autók szerelmeseinek. A réten, a
fák tövében egymás mellett díszelegnek a múlt század közepének csillogó
szépségei: emitt egy Buick, odébb egy Chevrolet, távolabb egy Cadillac, jó pár
furgon, amelyekkel a Pomádé című filmben versenyeztek Travoltáék, de a második
világháborús frontokról ismert dzsip sem ritka látvány errefelé.
A bámészkodás
közben persze illik néhány pillantást vetni a színpadra is, ahol egymást
váltják a fergeteges hangulatot élesztő rockabilly és rock’n’roll zenekarok,
villámgyorsan a tánctérre penderítve a pergő lábú ifjakat és idősebbeket. Ha
pedig a nép megszomjazott, irány a romkocsma, ahol jófajta italokat hörpinthet
fel az ember, majd a forgatagban elvegyülve szemrevételezheti a piros pöttyös
szoknyákban mellettük elsuhanó csinosabbnál csinosabb lányokat.
Az idei Pick Up
Drive fesztivál június 25-én, csütörtökön kezdődik, az első együttes kora este,
hat órakor lép fel, míg másnap délután háromtól és szombaton délután egytől
autós felvonulás indul, bejárva a környező falvakat. A zenekarok pedig
kitartóan húzzák majd a talpalávalót egészen a szombati éjszakáig.










