2016. november 21., hétfő

Megnehezítették a dobogós dolgát

Nyíregyházi SN KFT – Balassagyarmati Kábel SE 27-23 (13-12)
Nyíregyháza, 150 néző, vezette: Sándor, Szikszay.
Kábel SE: Balogh – Duzsi 7/1, Tokai 4, Székely 1, Dóczi 1, Albert-Tóth 6, Bécsi. Csere: Mátrai (kapus), Kajdy 1, Tihanyi, György, Gazdag 3. Vezetőedző: Győrffy Sándor.
A Nyíregyháza legjobb dobói: Erdős 5/5, Kaplonyi 4, Varga 4, Kurbely 4.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/1. Kiállítások: 10, ill. 14 perc.
Az eredmény alakulása: 11. perc: 3-5, 19. perc: 8-8, 26. perc: 11-12, 34. perc: 16-13, 46. perc: 20-18, 55. perc: 24-21.

A jó erőkből álló és a tabella harmadik helyen álló nyírségi gárdát alaposan meglepte a rendkívül fegyelmezetten kézilabdázó Kábel SE. Kiválóan védekeztek Kajdyék a támadásaik végén pedig rendre gólokkal vették be a házigazdák kapuját. Az első negyedórában végig vezettek, a vendéglátó alakulat csupán néhány percig tudott fordítani, mert az Ipoly-partiak Albert-Tóth, Tokai, illetve Duzsi találataival még a hajrára fordulva is birtokolták az előnyt, igaz, a játékrész utolsó két találatát nem ők jegyezték.

Fordulást követően egyre nagyobb energiákat mozgósított a „hosszabb kispaddal” rendelkező Nyíregyháza, nagyobb is lett a két csapat közötti különbség, ám a balassagyarmatiak nagyszerűen tartották magukat, nem engedték elhúzni a bajnokság bronzérem-várományosát, sőt, ha Duzsi nem hagy ki egy büntetőt, még közelebb zárkózhattak volna. Így viszont őrizte a fórt a hazai gárda, és a végén az általuk vártnál jóval nehezebben, de legyőzték az egyre inkább formába lendülő és az őszi rajt kínos kudarcait feledtetni kívánó Kábel együttesét.
Junior: 41-20.